Walentynki, zwane też niekiedy Świętem Zakochanych są jednym z bardziej chętniej obchodzonych świąt na całym świecie. Właśnie w tym dniu warto pamiętać o najbliższych nam osobach. Miłość powinniśmy okazywać cały rok, jednak to właśnie 14 lutego warto wykazać się szczególnie, tak, aby najbliższa nam osoba poczuła się wyjątkowo. Oprócz zapewnień i mile spędzonego czasu warto również uświetnić ten dzień upominkiem, który sprawi przyjemność. Oprócz kwiatów i czekoladek warto jest podarować prezent dla żony na walentynki bardziej praktyczny, który zostanie na dłużej. W tym przypadku warto jest upewnić się, czy partnerka nie ma konkretnych wymagań, jednak świetną opcją  może okazać się książka.

Książka jest świetną opcją na prezent i to nie tylko z okazji Walentynek. Dzięki niemu można spędzić miło czas i przy okazji poznać nową, fascynującą historię bądź zdobyć motywację na dopiero co rozpoczęty nowy rok. Może ona stanowić główny prezent i być na przykład alternatywą dla kwiatów bądź czekoladek, świetnie sprawdzi się również jako dodatek do większego prezentu, jeżeli mamy w zamiarze nieco hojniej obdarować naszą ukochaną. Istnieje wiele gatunków książek i warto jest wcześniej dowiedzieć się w jakich książkach gustuje nasza wybranka, ponieważ na rynku mamy dostępne wiele pozycji z różnych kategorii. Znając obszar zainteresowań, możemy łatwo znaleźć interesującą nas pozycję, ponieważ obecnie większość księgarni oferuje podział utworów. Jeżeli nie mamy pewności, czy żona przeczytała już daną książkę, warto jest sięgać po nowości dostępne na rynku, w tym czasie jest to dość proste, ponieważ bardzo duże grono autorów decyduje się na wydawanie nowych utworów właśnie z rozpoczęciem nowego roku. Poniżej znajduje się przykładowa propozycja kilku popularnych kategorii książek.

Poradniki

Są one bardzo uniwersalną propozycją. Warto i w tym przypadku dobrać książkę do charakteru naszej wybranki. Bardzo dużo osób potrzebuje motywacji, zwłaszcza podczas zimowej pory, kiedy za oknem jest szaro i ponuro. Właśnie w tym przypadku świetne są poradniki.

Książki obyczajowe

Bardzo duże grono kobiet wprost uwielbia książki obyczajowe. Jest to jedna z bardziej popularnych kategorii po które chętnie sięgają kobiety (i nie tylko) na całym świecie. Obecnie na rynku znajduje się wiele propozycji, zarówno zagranicznych, jak i polskich.

Kryminały

Po tę kategorię warto jest sięgnąć w momencie, gdy jesteśmy pewni co do upodobań naszej partnerki. Kryminały są dość specyficzne i nie każdemu przypadną do gustu, jednakże ich fanka niewątpliwie ucieszy się z takiego prezentu.

Książki kucharskie

Na tę opcję warto jest się zdecydować, jeżeli nasza wybranka interesuje się tematyką kulinarną bądź planuje rozpoczęcie swojej przygody z gotowaniem. Na rynku obecne są różne propozycje, od przepisów tradycyjnych, po dietetyczne i te bardziej orientalne.